KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16417282
nr 1641 7282
Gio Pomodoro
(1930-2002), Italien
"Omaggio a A a. Leopardi-spirale di cartesso". Signerad, daterad 1987. Akvarell. Bladets mått: 99x70 cm, yttermått inklusive ram: 109x80 cm
Giò Pomodoro, italiensk konstnär född 1930, död 2002.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 9 september 2024
kl 20:37:55
4.000 kr
6.000 kr
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
7.000 kr
7.000 kr
6.600 kr
6.800 kr (Budbetjänt)
7.000 kr
7.000 kr (Budbetjänt)
7.200 kr
7.400 kr
8.000 kr